Vaikų vasaros poilsio stovykla

Puikiai nusiteikę naujoms patirtims vaikai rinkosi į stovyklą „Gera būti kartu“. Po gimnazijos direktorės Laimos Barakauskienės sveikinimų ir linkėjimų gerai praleisti laiką stovyklautojai vyko į Senųjų kaimo tradicijų kultūros centrą, kuriame veiklas vedė etnografė – vadybininkė Nijolė Stanelienė, vadybininkė Justina Giedraitytė ir Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vainuto filialo bibliotekininkė Gintarė Bagdonienė. Pirmą dieną vaikai žaidė skiemenų žaidimus, atsakinėjo į viktorinos klausimus, gamino šiaudinukus. Antrą dieną – pagal pasaką „Snieguolė ir septyni nykštukai“ gamino veikėjus ir vaidino šešėlių teatrą, darėsi skirtukus, iš vilnų vėlė kamuoliukus.

Trečią dieną stovyklautojai praleido Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, kurioje šoko stebėdami judesius interaktyviame ekrane, žaidė interaktyvų boulingą. Daugiausiai emocijų vaikai patyrė lazerių kambaryje, kuriame visi apsilankė pirmą kartą ir ne visiems buvo drąsu ten patekti.

H. Šojaus muziejuje stovyklautojai susipažino su žaislų istorija, žaidė su rekonstruotais tradiciniais žaislais, diskutavo, kuo senoviniai žaislai skiriasi nuo gaminamų  šiomis dienomis. Edukatorė pasakojo apie priemones, iš kurių žaislai buvo gaminami. Praktinėje edukacinio užsiėmimo dalyje vaikai pasigamino senovinį žaislą.

Dar viena diena praėjo Šilalės r. Pagramančio regioniniame parke. Edukacinio žygio gamtoje metu stovyklautojai ėjo per kabančius tiltus, parke surado savo zodiako ženklą, stebėjo Pagramančio atodangas iš apačios ir viršaus, grožėjosi apylinkių vaizdais nuo piliakalnio, sėmėsi galių iš 600 metų ąžuolo. Parko lankytojų centre interaktyviuose stenduose susipažino su ekspozicija „Almančios rėvos“, kepė „piemenėlių duonelę“, vaišinosi arbata.

Visi labai laukė paskutinės dienos ir vykimo į Klaipėdos Skyparką, kuriame laikas taip greitai prabėgo. Stovyklautojai veiklas baigė žaidimų aikštelėje Šyšos upės saloje, Šilutėje, kurioje labiausiai patiko interaktyvi šokių ir žaidimų arka „Yalp Sona“.

Visas planuotas veiklas sėkmingai pavyko įgyvendinti. Vaikai turiningai pailsėjo, įgijo naujų žinių, susipažino su kai kuriomis tautos kultūrinėmis vertybėmis, patyrė daug teigiamų emocijų. Kopdami laiptais bei į piliakalnį sustiprino savo ryžtą ir valią. Mokiniai jautėsi drąsesni, atsipalaidavę, laisviau reiškė savo nuomonę ir idėjas.

Pasidalink
Facebook

Susiję