AKCIJA „Aš neskriaudžiu kitų, prisijunk ir tu!“

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais visuomenė buvo raginama kovo mėnesį  atkreipti  dėmesį į vis dar pasitaikančias patyčias. Vainuto gimnazijoje vyko akcija „Aš neskriaudžiu kitų, prisijunk ir tu!“ Mokiniai su klasių vadovais diskutavo apie patyčių paplitimą, apie smurto formas, apie draugystę, mokiniai buvo kviečiami nelikti abejingi smurtui, būti pilietiški ir drąsūs matydami netinkamą elgesį.

Klasių valandėlių metu mokiniai žiūrėjo trumpus socialinius  filmukus, kuriuose buvo pateikiami pavyzdžiai apie patyčias, smurtą ir draugystę. Po filmukų peržiūros aptarė, kaip galima elgtis, jei susiduriama su panašiomis situacijomis.

Mokiniai atliko testą, kuris padėjo jiems suprasti, kiek gerai jie supranta patyčių ir smurto temas. Tai buvo galimybė prisiminti,  pagilinti, įtvirtinti žinias apie šiuos svarbius klausimus.

Taip pat mokiniai buvo pakviesti paminėti pasaulinę Dauno sindromo dieną. Buvo organizuojama „Spalvotų kojinių“ akcija.

Mokiniai puošė savo klasių kabineto duris žinutėmis, kurios skatino draugiškumą, pagarbą ir toleranciją. Tai buvo kūrybiškas būdas vieni kitiems paskleisti pozityvias mintis.

Klasių valandėlių metu mokiniai mokėsi, kaip  spręsti konfliktines situacijas. Jie gavo įrankių ir strategijų, kaip elgtis, kai susiduriama su nesutarimais ar nepasitenkinimu.

Apibendrindami akcijos veiklas mokiniai diskusijų metu išsakė nuomonę apie bendruomenės stiprinimą, atsakomybę ir draugiškumą. Jie suprato, kad kiekvienas gali prisidėti prie geresnės gimnazijos aplinkos ir kad net maži veiksmai gali turėti didelę įtaką. Taip pat mokiniai dalinosi savo patirtimi ir mintimis apie tai, kaip galima geriau suprasti vieni kitus ir būti pagarbiems.

Vainuto gimnazijos septintos klasės mokiniai Ugnė Jakštaitė, Saulė Prošegalavičiūtė ir Nerijus Bartkus dalyvavo respublikinėje viktorinoje – protų mūšyje „Praleidžiu progą pasityčioti 2024!“ Mūsų mokiniai buvo apdovanoti diplomais. Jie veiklas atliko per 28 minutes ir 21 sekundę, surinko 87% teisingų atsakymų. Iš viso dalyvavo 117 komandų iš įvairių ugdymo įstaigų.

Dėkoju klasių vadovams ir mokiniams už įvykdytas veiklas ir sukurtus veiklų koliažus. Nuoširdžiai dėkoju penktos klasės mokiniui Domantui Grimailai už pagalbą pradinukams kuriant koliažus, III klasės mokiniui Orestui Eičui už drono vaizdą „iš dangaus“ ir mokytojai Astai Merkelienei už video (žiūrėti čia).

Elena Žąsytienė, socialinė pedagogė