PROJEKTAS „PROFESIJŲ PASAULIS“

Vainuto gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai kartu su mokytoja Aldona Jukniene balandžio mėnesį dalyvavo respublikiniame socialinių pedagogų projekte „Profesijų pasaulis“. Besisukantis „Profesijų burtų ratas“ mūsų ugdytiniams lėmė „tapti teisėjais“. Vaikai labai smagiai praleido laiką, atlikdami įdomias ir įvairias viktorinos veiklas, mokydamiesi dirbti komandoje. Viktorinos metu susipažino su įvairiomis profesijomis.

„Tapus teisėjais“ reikėjo pasirūpinti apranga. Mokytojos padėjėjos Jolitos dėka paruošta apranga atrodė puikiai! Reikėjo surasti žmogų, kuris dirbtų teisme ir vaikams papasakotų apie šią profesiją. Visus pradžiugino apsilankiusi Emilio mama Modesta, kuri labai įdomiai, vaizdžiai ir paprastai papasakojo apie teisėjo darbą. Ugdytiniams buvo galimybė „pačiupinėti“ teisėjo rūbą – mantiją ir užsidėti labai sunkią teisėjo grandinę – ženklą su šalies herbu. Kiekvienas ugdytinis išbandė jos svorį…

Ugdytiniai pristatė TEISĖJO profesiją, o sugalvotas šūkis „Tegul visada laimi teisybė!“ įpareigojo ir pačius vaikus bet kur ir bet kada elgtis sąžiningai.

Elena Žąsytienė, socialinė pedagogė,

Aldona Juknienė, PUG mokytoja