Socialinio sąmoningumo projektas „Nutiesk draugystės takelį“

Lapkričio 29 dieną pasibaigė rajoninis projektas „Nutiesk draugystės takelį“, kuriame dalyvavo trys švietimo ugdymo įstaigų dalyvės: Šilutės lopšelio-darželio „Pušelė“ priešmokyklinė „Čiauškučių“ grupė, lopšelio-darželio „Raudonkepuraitė“ priešmokyklinė „Obuoliukų“ grupė bei Vainuto gimnazijos  priešmokyklinė ugdymo grupė. Ši diena buvo pasirinkta neatsitiktinai, nes lapkričio 29 – oji pasaulyje minima kaip Draugo diena. Tą dieną visų trijų švietimo ugdymo įstaigų išvardytos grupės atidarė vokus su draugystės receptais ir atvirukais, kuriuos vaikai vieni kitiems  spalvino. Kiekvienas stengėsi, kad jo atvirukas būtų pats gražiausias. Vaikai džiaugėsi  atsiųstais atvirukais.

Projektas „Nutiesk draugystės takelį“ buvo patvirtintas vadovų rugsėjo pabaigoje. Vaikams jis buvo pristatytas spalio 13 dieną. Kalbėjomės apie draugystę, kodėl svarbu turėti draugą ir pan. Vyko kūrybinės dirbtuvės, kur vaikai apsibrėžė savo pėdą ir gražiai ją papuošė. Paruošė grupėse pėdučių ekspoziciją. Taip pat mokėmės dainos ir šokio „Šokim kartu“.

Spalio 26 dieną  Šilutėje lopšelyje-darželyje „Raudonkepuraitė“ vyko draugiškos sporto varžytuvės, draugystės apyrankių gamyba. Iš atsivežtų pėdučių padarėme draugystės takelį. Prisijungėme prie iniciatyvos „Matau tave 2023“. Visi šokome bendrą šokį „Šokim kartu“.  Vaikai po sportinių varžytuvių  išsiskirstė truputį pavargę, bet laimingi, kad patys pasigamino draugystės apyrankes.

Lapkričio 10 dieną vyko nuotolinis projekto dalyvių susitikimas „Zoom“ platformoje. Kiekviena grupė prisistatė savo šūkiu, po to vyko viktorina. Vaikai dalyvavo „Šypsenų iššūkyje“, kur pagal videomedžiagą turėjo atkartoti judesius. Turėjo sudėlioti dėlionę, atspėti emociją, pastatyti piramidę, atspėti dainą pagal paveikslėlius, sukurti draugystės receptą ir įvertinti susitikimo veiklą.

Lapkričio 27-29 dienomis dalyviai turėjo sukurti atvirukus Draugo dienai ir išsiųsti sveikinimus. Šilutiškiai turi tikrą paštą, tad jie nunešė vokus ten, o vainutiškiai  išsikvietė mobilų paštą. Ir paštininkė Vilija Eičienė papasakojo vaikams laiško kelionę, kad jis pasiektų adresatą, ką mes turime, kaip laiško siuntėjai,  atlikti. Buvo labai įdomu išgirsti ir pamatyti paštininko krepšį, planšetę, spaudinius, įvairius lipdukus. Paštininko krepšys – tikras lobynas!

Dėkojame prisidėjusioms prie projekto Šilutės „Pušelės“ priešmokyklinio ugdymo mokytojai Loretai Sungailienei, „Raudonkepuraitės“ priešmokyklinio ugdymo mokytojai Irenai Gvildienei  bei Vainuto gimnazijos priešmokyklinio ugdymo  mokytojai Aldonai Juknienei ir darželių socialinėms pedagogėms projekto organizatorėms Sigitai Žemaitytei ir Egidijai Žukienei.

Socialinė pedagogė      Elena Žąsytienė