POLICIJOS PAREIGŪNŲ DARBO „VIRTUVĖ“

Sausio 9 dieną Vainuto gimnazijos dešimtokai (II) turėjo puikią išvyką į  Tauragės APVPK Šilutės policijos komisariatą. Susitikimo tikslas buvo pamatyti iš arčiau policijos pareigūnų darbo „virtuvę“.

Bendruomenės pareigūnė Simona Cibauskaitė mus pasitiko Šilutės policijos komisariato vestibiulyje, kur puikavosi policijos pareigūnų šūkis: „GINTI. SAUGOTI. PADĖTI“.  Ji pakvietė pasižvalgyti po policijos patalpas iš arčiau.

Pamatėme apklausos kabinetą, kuriame yra apklausiami asmenys, susiję su įvykiu. Ten yra daromi vaizdo ir garso įrašai. Tame kabinete yra didžiulis stiklinis langas, kur kartais atliekamas procesinis veiksmas – žmonių atpažinimas.

Po to  lankėmės  vaikų ir nepilnamečių apklausos kambaryje, kuriame būna tyrėjas, psichologas ir vaikas. Vaikų apklausos kambaryje yra vykdomos nepilnamečių apklausos. Vaikų apklausos kambarys – labai primenantis namų aplinką: spalvingas, žaismingas, daug žaislų, kad vaikas nepajaustų diskomforto, kad mažintų įtampą ir stresą.

Lankėmės ir policijos pareigūnams skirtoje sporto salėje. Salė puikiai įrengta, daug sportinio  inventoriaus, kuris ypač sudomino vaikinus.

Pamatėme ir laikino sulaikymo patalpas, kurios šiuo metu jau nebenaudojamos, nes sulaikytieji asmenys yra vežami į Klaipėdos AVPK areštinę.

Matėme, kad policijos pareigūnų darbas „virte verda“ kabinetuose, kur tiriamos bylos, nagrinėjami žmonių pareiškimai.

Galiausiai susirinkome mažojoje posėdžio salėje, kur  pareigūnė Simona Cibauskaitė papasakojo apie policininko profesiją, kokie mokomieji dalykai reikalingi. Paragino mokinius pradėti mokslus nuo Lietuvos policijos mokyklos, kuri yra Mastaičių k., Alšėnų sen. Kauno r. Paskui galima tęsti studijas  Mykolo Romerio universitete. Simona paragino nebijoti ir pakvietė studijuoti policininko profesiją. Tai labai atsakingas, bet kartu ir įdomus darbas. Juk nepabandžius niekada nesužinosi…

Bendruomenės pareigūnė Simona  paminėjo, kad Šilutės r. savivaldybė priėmė susitarimą su  Tauragės APVPK Šilutės policijos komisariatu remti ką tik tarnybą pradėjusius pareigūnus vienkartine 6000 € išmoka arba skirti 20000 € išmoką būstui įsigyti. Pareigūnas turi atidirbti 5 metus.

P.S. sausio 10 d. bendruomenės policijos pareigūnė Simona Cibauskaitė atvyko į gimnaziją ir iškilmingai įteikė dviem Vainuto gimnazijos devintokams (I) Petricijai Zaveckaitei ir Henrikui Preikšaičiui jaunųjų policijos rėmėjų pažymėjimus. Sveikiname! Šis užimtumas per savanorišką veiklą skirtas vaikams nuo 12 iki 18 metų. Jaunieji policijos rėmėjai padeda kurti saugią aplinką mokyklose ir jų prieigose. Veiklos metu ugdomas vaikų savarankiškumas ir pilietiškumas, jaunuoliams suteikiama teisinių žinių, jie supažindinami su policijos ir kitų skubiosios pagalbos tarnybų veikla. Tikimės, kad atsiras daugiau pilietiškų vaikų, kurie susidomės šia veikla.

Elena Žąsytienė, socialinė pedagogė