PASAULINĖ GYVŪNIJOS DIENA

Spalio 4 d. krikščionys laiko Šv. Pranciškų gyvūnų globėju. Šia akcija norima atkreipti visuomenės dėmesį į gyvūnų apsaugą, teises ir priežiūrą.

Vainuto gimnazijos mokiniai paminėjo Pasaulinę gyvūnijos dieną nufotografavę savo mylimiausius augintinius. Iš vaikų  augintinių nuotraukų buvo padaryta paroda.

Pasaulinę gyvūnijos dieną nekantriai laukėme svečių. Į gimnazijos sporto salę sugūžėjo visa  bendruomenė: nuo pačių mažiausių iki pačių vyriausių mokinių. Pas mus atvyko Pagėgių pasienio rinktinės  bendruomenės pareigūnė Irina Zagorskienė ir kinologė Deimantė Dargytė su šunimi Koka (Degantis kraujas- toks belgų aviganio šuns pilnas vardas). Labai daug sužinojome apie šunų  priežiūrą tarnyboje. Šuniui Kokai jau aštuoneri metai. Šunys tarnyboje dirba 12-13 metų. Atrenkami į tarnybą, kai jiems sukanka 2 mėnesiai. Pasienio tarnybos šunys testuojami kas 2 metus. Koka – gabus mokinys: 4 kartus yra išsilaikęs  aukščiausią paruošimo kategoriją. Iš viso yra 3 kategorijos: AK, B, C.

Koka – universalus šuo: ieško dingusių žmonių (per tarnybos laikotarpį surado 12), seka pažeidėjų pėdsakais, išmokytas surasti narkotines medžiagas. Dirba su pasienio  kinologu ir policija prevencinį darbą- susitinka su mokiniais. Koka mūsų gimnazistus žavėjo atlikdamas įvairias komandas, todėl sukėlė visiems puikių emocijų. Tikimės po kurio laiko dar kartą susitikti su pareigūnėmis ir mielu šuneliu.

Elena Žąsytienė, socialinė pedagogė